متحد کردن اردیبهشت سری آ جنوا اینتر serri a

متحد کردن: اردیبهشت سری آ جنوا اینتر serri a enter jenva varzeshi-Football oropa

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیش‌بینی جلال‌پور از بازار ارز در روزهای آینده

رییس سابق اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران ضمن کارآمد عنوان کردن بسته تازه ارزی، گفت:‌ اگر روال عادی و طبیعی در کشور وجود داشته باشد، در روزهای آینده زیاد کردن

پیش‌بینی جلال‌پور از بازار ارز در روزهای آینده

آینده نگری جلال پور از بازار ارز در روزهای آینده

عبارات مهم : بازار

رییس سابق اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران ضمن کارآمد عنوان کردن بسته تازه ارزی، گفت: اگر روال عادی و طبیعی در کشور وجود داشته باشد، در روزهای آینده زیاد کردن عرضه و کم کردن تقاضای ارز را خواهیم داشت و باید منتظر ادامه سیر نزولی قیمت ها باشیم.

محسن جلال پور در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهمترین نتیجه ارائه بسته تازه ارزی این است که کشور در یک شرایط منطقی و علمی در بحث ارز قرار گرفته و پایه سیاست گذاری ها درست هست. آنچه در بانک مرکزی و دولت تصویب شده، همان مسیری بود که باید از ابتدا طی می شد، چراکه تصمیمات ابتدایی سال، تصمیمات نادرست و غیرعلمی بود. ولی تصمیمات تازه که به وسیله رییس بانک مرکزی اعلام شد، به جهت ایجاد بازار ثانویه، تعمیق آن و امکان قیمت گذاری در عرضه و تقاضا و از بین بردن قیمت دستوری، شرایط مناسب و کارآمدی را فراهم می کند.

وی افزود: همچون گذشته دلواپس ارز ۴۲۰۰ تومانی هستیم، چراکه اگر نظارت کامل و براق بر آن نباشد، دوباره فسادهایی را به وجود می آورد. البته مدیر جمهور راهکارهای جدیدی را پیگیری کرده که قرار است وزرا جهت آن تصمیماتی اتخاذ کنند.

پیش‌بینی جلال‌پور از بازار ارز در روزهای آینده

رییس سابق اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: هر لحظه هشدار داده شده است که رانت ها و جریانات بعد از آن، گرفتاری های جدیدی جهت کشور به وجود می آورد؛ بنابراین توصیه ما این است که هر لحظه آنچه به عنوان یارانه و کمک به مردم پرداخت می شود در بحث انرژی، آب، ارز و … به صورت مستقیم و ریالی باشد تا جلوی اینگونه فسادها و منافذ گرفته شود ولی به هر حال این تصمیم به جهت ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن درست بوده و آینده نگری می شود که شرایط متعادل تر و با ثبات تری در کشور ایجاد شود.

جلال پور با اشاره به اینکه در حال حاضر مهمترین مولفه تاثیرگذار روی قیمت ها در بازار ارز میزان عرضه و تقاضاست، گفت: اگر روال عادی و طبیعی در کشور وجود داشته باشد، شرایط مطمئن در فضای کشور به وجود می آید و دو اتفاق را رقم می زند؛ هم عرضه زیادتر می شود، آیا که در این مدت بعضی از ارزهای خریداری شده است که به عنوان بعد انداز یا به جهت حفظ ارزش پول، جمع آوری شده است بودند، به بازار عرضه می شوند و همچنین باب صادرات و جریان های صادراتی کشور بازتر می شود و زیاد کردن عرضه ارز خواهیم داشت.

رییس سابق اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران ضمن کارآمد عنوان کردن بسته تازه ارزی، گفت:‌ اگر روال عادی و طبیعی در کشور وجود داشته باشد، در روزهای آینده زیاد کردن

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران گفت: همچنین در برابر کم کردن تقاضا ایجاد می شود، آیا که عده ای که به بازار هجوم آورده و دلواپس زیاد کردن قیمت ها بودند، از بازار خارج می شوند و تقاضای مصنوعی و کاذب کم خواهد شد؛ بنابراین با اضافه شدن ارز و همچنین کم کردن تقاضا، حتما سیر نزولی قیمت خواهیم داشت.

وی هشدار داد اگر اوضاع کشور به شرایط تنش و درگیری و گرفتاری های بین المللی هدایت شود، نتیجه تصویر خواهد شد و دوباره عرضه کم می شود، چراکه عملا جهت حفظ سرمایه ها، مجدد به تقاضای بازار دامن زده می شود و به دنبال آن صادرات نیز دچار گرفتگی خواهد شد. علاوه براین انتقال پول، امر صادرات، حمل و نقل و فروش کالا دچار گره و گرفتاری می شود؛ بنابراین عرضه ارز کم و تقاضا زیاد کردن می یابد و بازار ملتهب می شود.

به گفته جلال پور، در حال حاضر سمت و سوی بازار به سمت نزولی است که البته طی روزهای آینده اوضاع قطعی تر مشخص می شود.

پیش‌بینی جلال‌پور از بازار ارز در روزهای آینده

واژه های کلیدی: بازار | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz