متحد کردن اردیبهشت سری آ جنوا اینتر serri a

متحد کردن: اردیبهشت سری آ جنوا اینتر serri a enter jenva varzeshi-Football oropa

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری آقای قرمز کلاه! ممنون که ٢٥‌سال با ما هستی

کلاه قرمزی دوباره به تلویزیون می آید. این خبر را مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما داده و در یک گفت وگوی رسانه ای از پخش قسمت تازه مجموعه تلویزیونی کلاه قر

آقای قرمز کلاه! ممنون که ٢٥‌سال با ما هستی

آقای قرمز کلاه! ممنون که ٢٥ سال با ما هستی

عبارات مهم : عروسک

کلاه قرمزی دوباره به تلویزیون می آید. این خبر را مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما داده و در یک گفت وگوی رسانه ای از پخش قسمت تازه مجموعه تلویزیونی کلاه قرمزی صحبت به میان آورده که مجموعه کلاه قرمزی به مناسبت مراسم خوش حالی بزرگ نیمه شعبان، چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ساعت ١٥ و بازپخش آن روز پنجشنبه ساعت ١٨ روی آنتن می رود. این نخستین باری نیست که این مجموعه در اعیاد مذهبی بزرگ پخش می شود؛ از سال های پیش مجموعه کلاه قرمزی به طور معمول خاص برنامه هایی جهت اعیاد مذهبی عید مبعث، عید فطر، نیمه شعبان و … پخش کرده و حتی برنامه هایی به مناسبت های دیگر مانند جام جهانی روی آنتن برده است.

آقای قرمز کلاه! ممنون که ٢٥‌سال با ما هستی

کهنه نمی شود
عروسک کلاه قرمزی با آن رفتارهای بامزه و گاه احساسی، کهنه نمی شود. معلوم نیست این راز در درون طراحی و صورت گزینش شده است جهت خود عروسک نهفته است یا خیر موضوعی است در تیم برنامه سازی؟ هر چه که است این عروسک راحت و بی پیرایه حالا ربع قرن، سن دارد. عروسکی که زمانی در سال ٧٢ از یک برنامه خاص کودکان سردرآورد و خیلی سریع نه تنها بین کودکان معروف و محبوب شد که حتی بزرگسالان پای آن برنامه که «آقای قرمز کلاه» رفتارهای خاص خود را داشت، می نشستند.

کلاه قرمزی با آن سبک واکنش‌ها «بچه های شر» خیلی سریع توی دل مردم رفت. چنان رفت که حالا با گذشت ٢٥ سال از آن روز، هر وقت خبری راجع به پخش دوباره یا قسمتی دیگر از این برنامه منتشر می شود، ملت مشتاقانه آن را پیگیری می کنند.

سبک و سیاق برنامه البته بی هیچ تردید به طراحی ای بستگی داشته که ایرج طهماسب و حمید جبلی و تیم همراه ارزش تدارک دیده اند و توانسته اند این برنامه را تا امروز ادامه دهند؛ برنامه ای که حتی جهت پخش شدن گاه شرط هم جهت تلویزیون تعیین می کند و به نظر می رسد چنان مخاطب دارد که مدیران تلویزیون خواه ناخواه، دیر یا سریع هر لحظه دست ها را اوج برده و به شرایط تن داده اند، هر چند گاه از پرسشها مالی ای گفته شده است که لاینحل بوده اند، ولی هنگامی که برنامه پخش می شود، یعنی تمام آن پرسشها و اختلاف نظرهای مالی، برطرف و رجوع شده است است.

رو به جلو
مجموعه کلاه قرمزی آن طور که زیاد مخاطبان آن عقیده دارند (این را می توان به طور نسبی از حال وهوای صحبت های عمومی در فضای مجازی، وسایل نقلیه عمومی و … فهمید) مجموعه ای روبه جلو است و گویی ساختار برنامه طوری است که هربار که پخش می شود، مردم با علاقه آن را دنبال می کنند. گاهی هنگامی که با بعضی از اشخاص حتی سیاسی صحبت می کنید، باورتان نمی شود که آنها هم می نشینند و این عروسک راحت و بی پیرایه را که حالا دوروبرش خیلی شلوغ شده، بر روی صفحه تلویزیون نگاه می کنند!

اینها همه اش نشان از شاخصه های احتمالا خوب این برنامه دارد؛ شاخصه هایی که حتی اگر به آن نقد هم داشته باشیم باعث نمی شود از دیدن حتی یک قسمت «کلاه قرمزی» بگذریم، شاید به همین علت باشد که به خاص متولدین دهه ٦٠ که امروز هم این برنامه را می بینند، ناخودآگاه هنگامی که از رفتارهای این مجموعه عروسک ها، لبخندی روی لب می آورند، احتمالا توی دل ارزش می گویند: «آقای قرمز کلاه! ممنون که ٢٥ سال با ما هستی!»

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: عروسک | مجموعه | برنامه | تلویزیون | تلویزیون | کلاه قرمزی | عروسک کلاه قرمزی | مجموعه کلاه قرمزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz